top of page

FLORYDA 2022

MISJA GOSPODARCZA

4-14 MARCA 2022

AMBER ROUTE

amber.jpg

Misja 2022 to drugi krok projektu Amber Route, który został powołany, jako główne przedsięwzięcie konsorcjum Polish-Floridian Business Group.

Obejmuje utworzenie efektywnego kanału logistycznego pomiędzy Polską (krajami Trójmorza) a południem USA (Floryda).

 

Dodatkowo Amber Route zostanie wzbogacony o odnogę do Kazachstanu, która pozytywnie wpłynie na usprawnienie przewozów z Chin do Polski.

Niezależnie od tego Amber Route przewiduje organizację polskiego hubu biznesowego (magazyny i biura) w strefie logistycznej Fort Lauderdale, co umożliwi naszym firmom logistycznym sprawne operowanie na rynku amerykańskim i dalej, do Ameryki Pd.

Oferta dołączenia do naszej grupy jest skierowana także do firm, które widzą swoją przyszłość w ekspansji  na rynki amerykańskie, i które w tych planach przewidują rozpoczęcie działalności produkcyjnej na terenie USA, co spowoduje, że produkty będą posiadały znak Made in USA, i automatycznie ominą wiele utrudnień związanych z dopuszczaniem produktów zagranicznych na rynek USA.

Wszystko to będzie przedmiotem rozmów i uzgodnień podczas naszej wizyty w USA w marcu 2022.

Od 2018 roku rozwijamy koncepcję organizacji łańcucha logistycznego, który umożliwiłby polskim firmom nawiązanie współpracy z partnerami logistycznymi z Ameryki Północnej i Południowej. To ma zaowocować ekspansją polskich firm na rynki, dotąd przez te firmy nie obsługiwane. Projekt ten, nazwany Amber Route, podobne możliwości otworzyłby przed amerykańskimi firmami, dla których Europa kończy się na Hamburgu, a kraje na wschód od Renu to biała plama na biznesowej mapie.

W konsekwencji tej idei powstałby także polski hub magazynowo-biurowy na terenie Fort Lauderdale Free Zone oraz jego odpowiednik w strefie logistycznej polskiego Trójmiasta, gdzie mogłaby się rozwijać działalność firm amerykańskich zainteresowanych biznesem w regionie europejskiego Trójmorza.

Znakomitym rozwiązaniem dla polskich producentów, pragnących  rozwijać sprzedaż swoich produktów w USA, jest zlokalizowanie swojej produkcyjnej gałęzi w strefie Fort Lauderdale.

Organizując już drugą misję, Klaster COP wcześniej poczynił odpowiednie uzgodnienia z władzami hrabstwa Broward oraz najważniejszymi lokalnymi organizacjami biznesowymi, zmierzające do efektywnego rozpoczęcia działalności polskiego hubu biznesowego.

Kontynuacją tego przedsięwzięcia jest rozwinięcie powyższych połączeń w stronę Kazachstanu i Chin, a następnie – w stronę francuskojęzycznej Afryki, gdzie Polska biznesowo praktycznie nie istnieje. To zupełnie nowa propozycja „dostawienia kolejnej nogi biznesowej” dla polskich firm, które poszukują dywersyfikacji kierunków i przedmiotów działalności ograniczając do minimum ryzyko wejścia na nowe rynki.

Klaster COP w swojej działalności, oprócz działalności na rzecz swoich członków, oferującej pomoc we wprowadzaniu ich na powyższe rynki, pracuje też nad tworzeniem lokalnych grup biznesowych, które z chęcią nawiązałyby relacje biznesowe z Polakami i naszymi firmami, które są kojarzone z solidnością, jakością i przyjaznością.

Dla najbardziej efektywnego i dynamicznego wdrożenia projektu Amber Route zostało powołane konsorcjum kilku organizacji biznesowych, których synergiczne działania właśnie się urzeczywistniają w postaci misji Amber Route w marcu 2022.

ZGŁOSZENIE

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w Misji 2022,
prosimy o przesłanie wstępnego zgłoszenia:

Dziękujemy za zgłoszenie! Wkrótce się skontaktujemy.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z Klastrem COP

zapraszamy do kontaktu z Działem Kooperacji.

cooperation@klastercop.pl

lub pod bezpośrednim numerem

+48 73333 8380

​(codziennie w godz. 9.00 - 18.00)

zgłoszenie
bottom of page