top of page

newsletter

Szanowni Państwo


Dzisiaj odrobina informacji z działalności bieżącej.


Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji zamieszczanych w naszym kanale LinkedIn.

To skrócone informacje mające zapewnić bieżącą informację o tym, co robimy, co dzieje się w Klastrze, jakie nowe możliwości pojawiają się na co dzień…

Goście z Wybrzeża Kości Słoniowej

W styczniu i marcu gościła u nas delegacja z Klastra COP Wybrzeże Kości Słoniowej.

Podczas tygodniowej wizyty zostały podjęte uzgodnienia niezbędne do zorganizowania przedstawicielstw handlowych czterech polskich firm, które będą zlokalizowane w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) oraz Ouagadougou, stolicy Burkina Faso.

W obecnej chwili przygotowywane są w tych krajach dwie ekspozycje polskich drzwi oraz mebli, a także paneli podłogowych.

Pierwsze partie dostaw zostały już uzgodnione z producentami.

Czekamy teraz na inaugurację salonów ekspozycyjnych, która powinna nastąpić na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

Świętokrzyska Rada Innowacji

W dniu 4 kwietnia br odbyło się posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Innowacji, na które został zaproszony zarząd Klastra COP. Podczas posiedzenia odbyła się ceremonia wręczenia nagród i statuetek laureatom XIV edycji nagrody Świętokrzyski Racjonalizator.

Jedną z głównych nagród otrzymał zespół w składzie: Stanisław Szczepaniak, Remigiusz Szczepaniak, Elwira Szczepaniak, Dominika Szczepaniak, Monika Szczepaniak, Jednostka Innowacyjno–Wdrożeniowa INWEX Sp. z o.o. za pracę pn. “Kompleksy organicznych związków krzemu z cytrynianem boru i dimetyloetanoloaminą (DMAE)”.

Inwex to jeden z członków Klastra COP, który od samego początku wspiera naszą działalność. Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów oraz wytrwałości.

Więcej o wydarzeniu tutaj:

https://www.swietokrzyskie.pro/poznalismy-laureatow-nagrody-swietokrzyski-racjonalizator/

Stanisław Szczepaniak

Kolejna misja do Miami

W ramach Polsko-Florydzkiej Grupy Biznesowej planujemy kolejną misję do Miami.

Wstępny termin wyjazdu to październik-listopad br. Planujemy wyjazd na 8 dni. W ramach wyjazdu dokończone zostaną działania związane z „lądowaniem” naszych firm z Grupy na ziemi florydzkiej, co oznacza formalne powołanie spółek przedstawicielskich oraz podjęcie działań z amerykańskimi partnerami biznesowymi na Florydzie.

Nasza grupa zaczyna powoli rozrastać się, przewidywane są kolejne firmy, które chcą dołączyć do naszej struktury w USA.

Zainteresowanych dołączeniem do Polish-Floridian Business Group oraz rozszerzeniem swojej działalności o rynek amerykański, prosimy o kontakt mailowy poprzez zakładkę „Kontakt” i formularz na stronie Klastra COP:

  - Baza Kooperacji | Klastercop

Prezentujemy firmy

GH RESTRUKTURYZACJE sp. z o.o.

Kierujemy swoją usługę do przedsiębiorców i osób fizycznych w kryzysie finansowym, której celem jest uniknięcie upadłości i możliwie najwyższe zaspokojenie wierzycieli.

 

Czym jest restrukturyzacja?

  • Postępowanie restrukturyzacyjne prowadzone jest wobec przedsiębiorców niewypłacalnych lub zagrożonych niewypłacalnością.

  • Celem postępowań restrukturyzacyjnych jest uniknięcie ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy poprzez wyposażenie go w szeroki wachlarz procedur naprawczo-oddłużeniowych.

  • Procedury te, w zależności od sytuacji finansowej przedsiębiorcy, mają zapewnić rozwiązanie problemu z niewypłacalnością, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów wierzycieli.

Co oznacza w praktyce zawarcie umowy restrukturyzacyjnej?

  • Wstrzymanie działań windykacyjnych, uchylenie zajęć rachunków bankowych;

  • Niepodnoszenie roszczeń względem członków zarządu;

  • Dużo mniejsze koszty, niż przy restrukturyzacji sądowej;

  • Zobowiązanie wierzycieli do nieskładania wniosku o ogłoszenie upadłości;

  • Zawieszenie wymagalności roszczeń – prolongata/odroczenie terminu płatności;

  • Rozpoczęcie polubownych rozmów z wierzycielami na temat restrukturyzacji zadłużenia.

 

Jakie są korzyści płynące ze współpracy z nami?
Brak ryzyka wizerunkowego i utraty zaufania pozostałych partnerów biznesowych, np. banków i innych instytucji finansowych. Nasz partner strategiczny jest prawdopodobnie jedyną Kancelarią, która traktuje wierzycieli masowych (Banki), jako partnera. Nie składamy Bankom propozycji umorzeń kapitałowych, lecz łączymy zadłużone firmy z wierzycielami. Nie pomagamy
w uciekaniu przed spłatą zobowiązań, lecz łączymy zadłużone firmy z wierzycielami, co czyni nas wiarygodnymi w oczach wierzycieli.

GH RESTRUKTURYZACJE - kontakt@gh-r.pl

Daniel Gawryluk - 606-774-696 - dg@gh-r.pl

Mateusz Haśkiewicz - 601-755-693 - mh@gh-r.pl

bottom of page