top of page

newsletter

Szanowni Państwo


Wojna w Ukrainie położyła się cieniem na życie milionów ludzi. Jej skutki są już z nami obecne i będą przez wiele, wiele lat.

Cały cywilizowany świat jest tą wojną wstrząśnięty. Większość stara się pomagać ofiarom w każdy możliwy sposób. Klaster COP dołączył do tej pomocy i zachęca do niej wszystkich.

https://www.klastercop.pl/ukraina

Poniżej prezentujemy część naszych działań, w tym w USA, gdzie udało się nam zebrać na szybko fundusze pomocowe w trakcie naszej  misji gospodarczej zaplanowanej dużo wcześniej.

Pomoc dla Ukrainy

ambulances

Na zdjęciu dwie karetki, które tydzień temu wjechały na Ukrainę z naszą ekipą. Klaster COP od początku wojny zbiera pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Duża część wpłat pochodzi m.in od amerykańskiej Polonii. Dzięki tym wpłatom Klaster COP mógł sfinansować zakup karetek, samochodu ciężarowego mąki na chleb dla Kijowa, kilkuset zestawów pierwszej pomocy, 1500 świateł chemicznych czy kilkuset flar sygnalizacyjnych.

Nasi koordynatorzy na bieżąco załatwiają transport dla dostaw pomocowych, rozlokowują rodziny ukraińskie w Polsce, ułatwiają podjęcie pracy.

ambulance

Pracujemy też nad umożliwieniem relokacji dzieci ukraińskich chorych na przewlekłe i ciężkie choroby do włoskich szpitali. Od włoskiej strony wszystko jest już gotowe, czekamy na konkretny odzew ze strony polskiej, bo najtrudniejsze w tym wszystkim jest dostarczenie przez polskie szpitale danych dzieci, które miałyby zostać relokowane wraz z rodzinami. Włoska strona zapewnia darmowy przewóz samolotem sanitarnym, oraz bezpłatne leczenie.

Amber Route

W dniach 04-13 marca odbyła się Misja Gospodarcza Amber Route do Miami i Nowego Jorku.

Organizatorem misji było konsorcjum Polish-Floridian Business Group powołane m.in. przez Klaster COP, Izbę Zaangażowanego Biznesu oraz Klaster Logistyczno-Transportowy Północ- Południe.

Po stronie amerykańskiej naszym Hostem był Polrydian Group, amerykański partner Klastra COP pod kierownictwem Patricka Misiewicza.

Zespół Polrydian zapewnił świetną organizację misji, a udział polskich firm w Air Cargo Americas/ Supply Chain Americas zakończył się wielkim sukcesem uczestników, co znajdzie swój wyraz w kolejnych krokach organizacyjnych projektu Amber Route:

  • Powołanie operatora logistycznego Amber Route Logistics
    - menedżera łańcucha dostaw, który połączy swoje zasoby, możliwości i technologie oraz technologie innych partnerów logistycznych, zarządzając tym potencjałem i oferując klientom najbardziej kompletne rozwiązanie w zakresie łańcucha dostaw

  • Organizacja własnej struktury logistycznej i produkcyjnej w ramach projektu Amber Route, w szczególności w oparciu o własne środki transportu, w tym transportu morskiego, celem zapewnienia preferencyjnych warunków finansowych i operacyjnych dla Konsorcjantów

  • Organizacja hubów magazynowo-biurowych oraz jednostek organizacyjnych wspierających działalność rozwojową i gospodarczą Konsorcjantów na terenie Trójmiasta, Fort Lauderdale oraz strefy Khorgos, jako terminali Amber Route.

  • Prowadzenie działalności handlowej oraz koordynacja wspólnych projektów biznesowych na rzecz konsorcjantów.

Uczestnicy misji wzięli udział w wielu spotkaniach z przedstawicielami biznesu amerykańskiego, dedykowanych rozmowach b2b, władzami hrabstwa Broward, zarządami Lotniska Miami i Port Everglades oraz biznesowych organizacji Florydy.

Ostatnim akcentem misji było spotkanie w Polskim Konsulacie w Nowym Jorku: http://dziennik.com/featured/misja-amber-route-w-polskim-konsulacie/

Wyjazd był organizowany w ramach programu  AUCHIN - „AFRICA/USA/CHINA PROMOCJA PRODUKTÓW KLASTRA LOGISTYCZNO - TRANSPORTOWEGO "PÓŁNOC - POŁUDNIE" NA RYNKACH PERSPEKTYWICZNYCH”, NR POIR.02.03.03-22-0003/19, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw Poddziałanie 2.3.3 Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych

Witamy nowego Klastrowicza

Ostatnio dołączyła do nas firma CBTC.

Założona w 1970 r. rodzinna firma METALSISTEM swoją działalność rozpoczęła od projektowania i produkcji maszyn do obróbki i walcowania stali na zimno. Wiedza i doświadczenie zdobyte na podstawie licznych badań zostały poparte wieloma patentami w zakresie formowania cynkowanych profili stalowych. Był to naturalny start do rozpoczęcia produkcji w sektorze regałów magazynowych.

Dzisiaj Grupa METALSISTEM prowadzi sprzedaż w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach i umocniła swoją pozycję będąc jednym z głównych graczy na rynku wyposażenia branży magazynowej oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Główną siedzibą jest miasto Rovereto w północnych Włoszech, gdzie zlokalizowany jest główny zakład produkcyjny, a całkowita powierzchnia zaplecza produkcyjnego przekracza 270 tys. metrów kwadratowych. To co wyróżnia METALSISTEM wśród producentów regałów magazynowych to innowacyjne rozwiązania powstałe w wyniku licznych międzynarodowych patentów, które systematycznie firma uzyskuje dzięki własnej komórce badań i rozwoju.

Witamy w naszej grupie i życzymy owocnej działalności!

bottom of page