top of page

newsletter

Szanowni Państwo,

 

HKTDC w październiku organizuje 2 bezpłatne webinaria, na które Państwa serdecznie zapraszamy. Pierwsze z nich (20.10) w języku polskim, skierowane jest przede wszystkim do importerów, dystrybutorów, sieci sklepów, osób współpracujących lub planujących współpracę z chińskim kontrahentem. Drugie webinarium (28.10) w języku angielskim, rekomendujemy eksporterom,  zainteresowanym ekspansją na rynkach azjatyckich za pośrednictwem kanałów e-commerce, właścicielom marek, a także poszukującym inwestorów i kapitału w Azji na finansowanie projektów pro-eksportowych.

Obydwa wydarzenia polecamy przyjaciołom Hongkongu, zainteresowanym Azją i Chinami oraz tym, którzy szukają inspiracji na biznes w nowej post-pandemicznej rzeczywistości. Webinaria odbędą się na platformie Zoom.

 

Kalendarz webinariów HKTDC w październiku:

 

1. Webinarium: Handel z Chinami w dobie pandemii - Hongkong i nowe rozwiązania biznesowe online

Data: 20 października (wtorek)

Godz. 10:00 – 11:00

Język: polski

Program:

 • Hongkong AD 2020 – szanse i wyzwania z polskiej perspektywy - Aleksander Dańda, Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Hongkongu

 • Hongkong: możliwości biznesowe i instrumenty wsparcia online - Anna Dowgiałło, Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) Warsaw Consultant Office

 • Praktyczne aspekty bezpiecznego importu z Chin i Hongkongu - Piotr Canowiecki, ChinskiRaport.pl

 • Wirtualne targi -  nowa rzeczywistość w handlu międzynarodowym - Przemysław Kowalczyk, LEDIN Sp. z o.o. Sp.K.

Link do rejestracji (do 18.10) → https://bit.ly/34v1fi5   - ODBYŁO SIĘ

 

2. Webinarium: Online Business Opportunities for CEE and Baltic Countries via Hong Kong

Data: 28 października (środa)

Godz. 9:00 – 10:00

Język: angielski

 

Program:

 • Opening Remarks - Winsome Chan, HKTDC Director Germany and Central Europe

 • Pre-Export Financing: The Missing Link in Trade Finance - Eric Wong, CEO and Chairman at TCG Capital

 • Crossborder Omni-Channel Supply Chain Innovation in the New Retail Era: Excellent Solution for Leading Brand in Baltic and CEE to win Business in the Emerging Market of China and South East Asia via Hong Kong in light of COVID-19'   -Terry Chan, Founder & Chairman at Hong Kong eCommerce Supply Chain Association (HKeCSC) 

 • HKTDC virtual fairs experience - Anna Dowgiałło, HKTDC Warsaw Consultant Office

 

Link do rejestracji (do 26.10) → https://bit.ly/3iEcqd8

HKTDC_webinar.png

W imieniu Net_Smolna 2020 zapraszamy na webinaria mikro i małych przedsiębiorców szczególnie z Warszawy i okolic.

Czym jest Net_Smolna 2020?

Net_Smolna 2020 to trzynaście spotkań sieciujących połączonych z warsztatami prowadzonymi przez przedsiębiorców i ekspertów biznesu realizowanych w październiku i listopadzie 2020 r. w formule on-line. Program realizowany jest przez Pracownię Rozwoju na zlecenie Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Co daje udział w spotkaniach?

Udział w spotkaniach ma być pomocą w rozwoju praktycznych kompetencji w zakresie prowadzenia firmy oraz w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych pomiędzy uczestnikami spotkań.

Tematy:

 • Warsztat 5. – Firma w czasie epidemii. Jak przetrwać? Jak się zmieniać?

 • Warsztat 6. – Sprzedaż – jak przejść od sprzedaży samemu do zespołu sprzedażowego?
  - prowadzony przez naszego klastrowego eksperta Andrzeja Haremskiego.

 • Warsztat 7. – Pozyskiwanie pracowników – skuteczna rekrutacja i budowanie marki pracodawcy w małych i średnich firmach.

 • Warsztat 8. – Storytelling w komunikacji biznesowej – czyli jak sprzedać swoja historię?

 • Warsztat 9. – Budowanie relacji z klientem – jak troszczyć się o klientów, aby do nas powracali?

 • Warsztat 10. – Współpraca międzynarodowa – jak pozyskiwać zagranicznych partnerów będąc mikro- lub małą firmą? - prowadzony przez naszego klastrowego eksperta Andrzeja Haremskiego.

 • Warsztat 12. – Networkingowa wizytówka – czyli jak się zaprezentować na spotkaniu biznesowym?

 • Warsztat 13. – Budowanie i zarządzanie zespołem w małej firmie

http://www.rozwoju.edu.pl/harmonogram-i-zgloszenia

W październiku br. Klaster COP podpisał umowę o współpracy z międzynarodową grupą specjalizującą się w produkcji sproszkowanego grafenu, inwestującej w innowacyjne rozwiązania technologiczne z jego użyciem.

Bardzo ciekawe zastosowania grafenu jako dodatku, czasem w ułamkowych % , do dotychczasowego składu produktów, potrafią diametralnie zmienić jego parametry.

Będziemy wspólnie pracować nad modyfikacjami np. dla powłok antykorozyjnych, farb hydrofobowych, betonu, kabli energetycznych, stopów narzędziowych a nawet opakowań.

Liczymy na szerokie zainteresowanie tematyką grafenu, także od strony naszych uczelni jako ośrodków badawczych.

Zapraszamy Państwa do rozmów z nami na temat możliwości wykorzystania grafenu oraz uszlachetnienia lub modyfikacji Państwa produktów z jego użyciem. Warto być innowacyjnym.

grafen.jpg

Szanowni Państwo, w dobie koronawirusa i szalejącej epidemii wszyscy patrzymy z bojaźnią na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Wszyscy obawiamy się tego, czy nasz biznes przetrwa, jak będzie wyglądał świat za rok, dwa… W jaki sposób zabezpieczyć byt swoich firm, swój własny?...

Wszystkim jest trudno działać w tych ciężkich czasach ale proponujemy podjęcie wspólnych działań wykorzystując naszą sieć partnerską w wielu krajach świata. Przez ostatnich kilka lat Klaster COP działał bardzo intensywnie nad rozbudową swoich kontaktów i tworzenie międzynarodowej struktury, która w obecnej trudnej sytuacji może pomóc w zachowaniu płynności biznesu.

Nowe rynki, szczególnie tam, gdzie koronawirus pozostawił trochę spokoju i miejsca na rozwój są nadal dla nas dostępne. Możemy tam eksportować, organizować import, podejmować produkcję na kolejne lokalne rynki, uzupełniać kulejący rynek Unii Europejskiej, dotychczas stanowiący podstawę destynacji polskiego eksportu.

Prosimy o przejrzenie kierunków potencjalnej ekspansji, które proponujemy na naszej stronie:

https://www.klastercop.pl/markets

Być może w nich odnajdą Państwo swoją inspirację…

We współpracy z naszym partnerem z Anglii, firmą PAB, planujemy cykl webinarów z firmami z UK zainteresowanymi zainstalowaniem się w Polsce w wyniku konsekwencji Brexitu.

Klaster chce im także zaoferować nawiązanie szerszej współpracy w poszukiwaniu partnerów.

https://www.doncaster-chamber.co.uk/events/details/doing-business-in-poland-2527

"Thousands of UK businesses may need to set up an EU presence if they want to export goods to European markets, according to trade consultants Blick Rothenberg.

Both EU and UK law will require companies to "have a door to knock on" if there are any disputes over payment and compliance with customs changes that will treat the UK as if it were any other non-EU country after 1 January."

https://www.bbc.com/news/business-54377749

W tym roku odszedł jeden z wielkich Polaków-Floridianów – pułkownik US Army, profesor Zbigniew P. Wesołowski.

Był współzałożycielem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Florydy i obu Ameryk oraz przewodniczącym Kongresu Polonii Amerykańskiej, aktywnie dążącym do włączenia Polski do struktur NATO.

Zaangażowanie prof. Wesołowskiego w bilateralną współpracę gospodarczą i polityczną pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską nie jest znane powszechnie.

Zawsze był osobą bardzo skromną, pozostającą w cieniu, lecz jego wkład pracy przyniósł niesamowite efekty.

To jego zasługą była pomoc w uratowaniu polskich firmy z Doliny Lotniczej, takich jak Mielec, dla których pozyskał kontrakty z branży lotniczej na Florydzie.

To on organizował lub współorganizował liczne wizyty polityków amerykańskich w Polsce, takich jak wiceprezydent Al Gore lub gubernator Bob Martinez.

 

Mieliśmy wielką przyjemność wielokrotnie rozmawiać z profesorem o naszych marzeniach, które pokrywały się z jego tęsknotą za Polską. To właśnie prof. Wesołowski był jedną z osób wspierających utworzenie korytarza gospodarczego między Polską a Florydą.

Swoimi marzeniami i osiągnięciami inspirował nas prowadząc wielogodzinne rozmowy. Podczas ostatniego spotkania z nami nalegał, aby wytrwale pracować nad koncepcją korytarza, ponieważ jego realizacja bardzo przybliży Polskę do Stanów Zjednoczonych a tym samym zapewni Polsce bezpieczeństwo i stabilność.

Pozostawił po sobie ogromny dorobek intelektualny, z którego kolejne pokolenia Polonii, zwłaszcza florydzkiej, mogą czerpać swoją siłę i wizję w budowie wielkiej przyjaźni polsko-amerykańskiej.

Nasz florydzki partner, p. Patrick Misiewicz, był bardzo zaprzyjaźniony z profesorem Wesołowskim, głęboko wsłuchując się w przekazywane przez niego myśli i idee.

Wszystkie te przekazy będziemy wykorzystywać i postępować wg. wskazówek naszego mentora tak, aby jego marzenia mogły stać się rzeczywistością.

Niestety, nie zdążyliśmy wręczyć profesorowi honorowego członkostwa i nominacji do Rady Klastra. Uniemożliwiły nam to ograniczenia Covidowe…

newsletter - archiwum

bottom of page