top of page

newsletter

Szanowni Państwo,

 

W listopadzie br. został podpisany list intencyjny pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Św. Dominika Afryki Zachodniej w Burkina Faso (USDAO) oraz Klastrem COP, dotyczący utworzenia ośrodka badawczego w Afryce, ukierunkowanego na prowadzenie badań naukowych w zakresie biologii oraz ochrony środowiska.

W ramach współpracy międzyuczelnianej Uniwersytet Łódzki złożył także propozycję organizacji studiów dla studentów USDAO oraz studiów doktoranckich w UŁ dla absolwentów USDAO jako rozszerzenia programów dydaktycznych wydziałów Uniwersytetu Św. Dominika.

Kolejnym etapem współpracy będzie przygotowanie konsorcjum uniwersyteckiego do prowadzenia wielu wspólnych projektów badawczych, którego celem będzie również ubieganie się o ich finansowanie z krajowych i zagranicznych źródeł.

W listopadzie odbył się cykl webinarów z firmami angielskimi zainteresowanymi podjęciem współpracy z firmami polskimi oraz uruchamianiem swoich spółek w Polsce. Działania te w ostatnim okresie nasilają się dość dynamicznie w związku z finalizacją Brexitu oraz koniecznością przeniesienia działalności angielskich firm na kontynent celem ułatwienia wymiany z UE oraz niedopuszczenia do zwiększenia kosztów związanych ze spodziewanym wprowadzeniem opłat celnych na linii UE – UK.

Webinary przygotowała nasza firma partnerska w UK – PAB Languages wraz z lokalnymi izbami handlowymi kilku hrabstw Anglii.

Kolejne webinary planowane są na styczeń 2021.

W chwili obecnej Klaster złożył propozycje współpracy z angielskimi firmami, polskim firmom działającym w branży meblarskiej, produkcji i przetwórstwie owoców oraz branży tworzyw sztucznych.

Oferta_specjalna_nowego_członka_oraz_pa

W ramach promocji możliwości ekspansji rynkowej Klaster COP planuje przeprowadzić cykl webinarów informacyjnych związanych z prowadzeniem działalności oraz prezentacją warunków biznesowych w krajach, w których działa sieć Międzynarodowej Grupy COP.

W przygotowaniu - spotkania na temat współpracy biznesowej m.in. z krajami bałkańskimi, Gruzją, Włochami, USA, Kazachstanem. Webinary będą bezpłatne dla członków Klastra COP.

Informacjami szczegółowymi oraz zaproszeniami będziemy dzielić się z Państwem na bieżąco.

W związku z istniejącą pandemią organizujemy dla naszych Członków możliwość wykonania testów przesiewowych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid19).

Wynik w 10-15 minut! Wykonanie na miejscu w zakładzie pracy.

 

Na początku stycznia może nastąpić znaczny przyrost zakażeń w związku ze wzmożoną transmisją wirusa w trakcie Świąt. Warto być przygotowanym.

Identyfikacja potencjalnego źródła zakażenia jest niezwykle ważna, aby utrzymać ciągłość procesów w zakładach pracy i zapewnić pracownikom bezpieczeństwo zdrowotne.

Testy przesiewowe dokonane za pomocą testów antygenowych stanowią skuteczne zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem zakażenia w obrębie zakładu pracy, niezależnie od źródła pochodzenia wirusa.

Mamy możliwość uzyskania specjalnych cen dla wszystkich Członków.

Wszystkich zainteresowanych testami i badaniami zapraszamy do kontaktu z naszym koordynatorem, Andrzejem Haremskim.

e-mail: a.haremski@klastercop.pl

tel. +48 73333 8380

test.jpg

Szanowni Klastrowicze i Partnerzy Klastra.

 

Przesyłamy poniższe zaproszenie do udziału w XX Posiedzeniu

Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP w dniu

14 grudnia 2020 o godz.11.00 w formule wideokonferencji.

Posiedzenie podzielone będzie na dwa bloki tematyczne: 
- współpraca przedsiębiorców z naukowcami - doświadczenia i możliwości
- mechanizmy wsparcia biznesu w nawiązywaniu współpracy z jednostkami naukowymi 

Rejestracja do dnia 13.12.2020 do godz.24.00 pod adresem

https://rzecznikmsp.gov.pl/xx-posiedzenie-rady-przedsiebiorcow/

 

Szczegółowy program posiedzenia oraz link do udziału zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom w dniu konferencji.

Uwaga! Uczestnictwo wymaga wcześniejszej rejestracji oraz posiadania konta w serwisie Zoom.

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zwraca się  uprzejmą prośbą o jak najszerszą dystrybucję wśród zainteresowanych członków Państwa organizacji poniższej informacji, otrzymanej z Ambasady Republiki Albanii w Warszawie, dotyczącej ogłoszenia przetargu procedury:

budowy Parku Fotowoltaicznego o mocy 100 MW na obszarze  Spitallë w dystrykcie Durrës w Albanii.

Zgodnie z załączoną poniżej informacją strony albańskiej szczegółowe informacje na temat dokumentów Postępowania przetargowego można uzyskać na stronie internetowej Zamawiającego:

 

http://infrastruktura.gov.al/

 

lub kontaktując się z osobami wyznaczonymi przez Zamawiającego pod wskazanymi adresami e-mail:

jonida.rika@infrastruktura.gov.al lub gjergji.simaku@infrastruktura.gov.al

Z poważaniem

Barbara Kopijkowska-Nowak

Na początku grudnia br. otrzymaliśmy ciekawą ofertę od firmy Emalco Enamelware z Siedlec.

Emalco produkuje szeroką gamę tradycyjnych polskich naczyń emaliowanych. Ciekawy design oraz tradycyjna, solidna technologia wypalania gwarantują, że kubki sprawdzą się zarówno w domu, podczas wyjazdów na łono natury, jak też jako gadżet reklamowy przyciągający uwagę.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem.

--> Pobierz katalog

newsletter - archiwum

bottom of page