top of page

newsletter

Szanowni Państwo


W dzisiejszej porcji informacji zapraszamy szczególnie na nasz webinar, przygotowany razem z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza.

Zapraszamy też do obejrzenia zwiastuna wstrząsającego filmu opartego na faktach.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji zamieszczanych w naszym kanale LinkedIn.

To skrócone informacje mające zapewnić bieżącą informację o tym, co robimy, co dzieje się w Klastrze, jakie nowe możliwości pojawiają się na co dzień…

Twój biznes w Afryce

Przedstawimy, w jaki sposób rozpocząć działalność w Afryce, bazując na doświadczeniach zdobytych podczas współpracy z firmami.

Dodatkowo eksperci z BGK i KUKE przestawią możliwości finansowania, jakimi dysponują obie instytucje, przy wchodzeniu na rynki Afrykańskie.

Więcej informacji i rejestracja tutaj --> Twój biznes w Afryce

Centrum Kapsztadu

Wspieramy kinematografię polską

​Klaster COP to nie tylko biznes. To przede wszystkim ludzie o wielu talentach, którzy tworzą naszą organizację. Są wśród nas i tacy, dla których życie to pasja filmu i kina.

To twórcy filmowi, artyści...

 

Jeszcze przed premierą, już dzisiaj, w oczekiwaniu...

Tutaj zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=6F1rto0FQ8U

 

Uwaga! Mocne sceny. Może być konieczne zalogowanie, celem potwierdzenia wieku.

"Zabił bo musiał. Przetrwał bo potrafił."

 

W 1999 roku jego historię zekranizował Krzysztof Krauze. W głośnym „Długu” pokazał, jak bezsilność i brak zaufania do organów ścigania może doprowadzić zwykłego człowieka do ostateczności.

Ponad 20 lat później drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory pokazują twórcy filmu "Mój dług”.

W rolach głównych występują:

  • Bartosz Sak

  • Piotr Stramowski

  • Olga Bołądź

  • Anna Karczmarczyk.

Zwyczajny obywatel skazany za zamordowanie  brutalnego bandyty musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie.

To wstrząsająca, autentyczna historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie.

Opowieść o tym, że tylko wiara w drugiego człowieka i nadzieja na normalne życie dają siłę do walki z systemem.

W zwiastunie można usłyszeć głośny utwór Palucha "Bez strachu”, który ma ponad 100 milionów wyświetleń na YouTubie. W 2020 roku artysta  otrzymał za niego statuetkę Popkillera w kategorii *Singiel Dekady.*

Film w kinach od 25 lutego 2022 roku.

"Ku przebudowie gospodarczej"

4 lutego 2022 odbyła się Konferencja naukowa z okazji jubileuszu 85-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego.

5 lutego 2022 roku mija 85 lat od oficjalnego ogłoszenia
budowy COP-u, największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej.

 

Miało ono miejsce 5 lutego 1937 roku podczas posiedzenia Komisji Budżetowej. Wydarzenie to dało początek przemianom na niespotykaną wcześniej skalę. W latach 1937-1939 przeprowadzono w Polsce wielkie inwestycje przemysłowe, powstało tysiące nowych miejsc pracy, zbudowano nowoczesne miasta, zwiększono potencjał obronny kraju. Ekonomiczny potencjał Rzeczpospolitej zwiększył się znacząco, a osiągnięcia budowniczych były imponujące, chociaż do pełnej realizacji planów zabrakło dwóch lat.


Dziś wracają idee, jakie przyświecały powstaniu COP-u, a region objęty tym planem znów przezywa skok gospodarczy i cywilizacyjny. W ramach tego planu powstała Stalowa Wola, dlatego pamięć COP-u jest tu szczególnie żywa i istotna dla tożsamości miasta.

Toteż głównym wydarzeniem obchodów jubileuszowych było otwarcie w Stalowej Woli jedynego w Polsce Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Nowe muzeum będzie przekazywać wiedze o COP-ie, ale przede wszystkim popularyzować jego uniwersalne wartości i przesłanie, ważne i aktualne także dzisiaj.

bottom of page